Pracovná ponuka

Prijmeme do pracovného pomeru POMOCNÚ SILU DO KUCHYNE. Záujemcovia o tieto pracovné pozície, môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk , tel. kontakt: 0917 980 151.

JÁNSKE OHNE 2017 - VIDEO

Každý zo štyroch živlov má svoju moc. Nie sú dobrí, ani zlí. Len ich rovnováhou všetko funguje ako má. A túto skutočnosť sme si pripomenuli 24.6.2017 U dobrého pastiera. Pálili sme Jánske ohne!

Pracovná ponuka

Prijmeme do nášho kolektívu ČAŠNÍKA/ČAŠNÍČKU, PEKÁRA/KU, KUCHÁRA/KU. Záujemcovia o tieto pracovné pozície, môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk., tel. kontakt: 0917 980 151.

Valaská hostina (Video z akcie)

Sviatok Turíc na symbolickom salaši U dobrého pastiera sa podaril. Začali sme krátkou modlitbou pri kaplnke a potom sme navštívili symbolický salaš na lúke, kde pasieme naše ovečky. Z akcie prinášame niekoľko fotografií a krátke video.

PRACOVNÁ PONUKA - PEKÁR / PEKÁRKA

Prijmeme do nášho kolektívu PEKÁRKU s praxou do pekárne pečiva. V prípade záujmu o túto pracovnú pozíciu zašlite svoj životopis na info@kolibaupastiera.sk. Vybratých uchádzačov pozveme na osobný pohovor.

PRACOVNÁ PONUKA - KUCHÁR a POMOCNÝ KUCHÁR

Prijmeme do pracovného pomeru KUCHÁRA a POMOCNÉHO KUCHÁRA. Záujemcovia o tieto pozície môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk.

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN ! 10:00 - 22:00

Vážení hostia, otváracie hodiny reštauračných zariadení areálu u Dobrého pastiera počas letnej sezóny: Koliba Richtárka - otvorená denne od 10:00-22:00 hodiny. Koliba u dobrého pastiera ponúka denne raňajky v čase od 8:00 - 10:00, a v čase prázdnin je otvorená cez víkendy ( sobota, nedeľa od 12:00 - 18:00) Ďakujeme sa na Vašu návštevu a prajeme krásne leto plné slnečných dní a krásnych zážitkov.

Raňajky v Kolibe u dobrého pastiera

Milí hostia, od pondelka 13.3.2017 bude pre Vás raňajky pripravovať Koliba u dobrého pastiera. Práve tu si môžete čase od 8:00 do 10:00 hodiny vybrať z pestrej raňajkovej ponuky, či vychutnať si u nás rannú kávičku. Potom Vás radi privítame v Kolibe Richtárka. Je pre Vás otvorená od 10:00 - 21:00 hodiny. (Objednávky pre kuchyňu prijímame do 20:30 hodiny.) Tešíme sa na Vašu návštevu.

SADILI SME MÁJ

V nedeľu 30. apríla sme sadili v Čutkovskej doline máj. Tentokrát sme sa pridali ku akcii, ktorú zabezpečuje Černová a bude končiť práve u nás. Sadenie v Čutkove dopadlo na výbornú a my Vám prinášame z akcie niekoľko fotografií. Potešte sa s nami.

Prvá paša

V utorok 11.4.2017 sme prvý krát v tomto roku vypustili naše Valašky na pašu. Takýto deň bol v kalendári pastierov hrubo vyznačený a dlho sa naň pripravovali. Aj my sme pamätali! Pre priblíženie atmosféry ponúkame aspoň niekoľko fotografií.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2017 - VÝSLEDKY

Bol ŠLAK 2017. 4. ročník skialpinistického preteku Čutkovský šlak je zdarne za nami. Organizátori U dobrého pastiera a Černovský chotár OZ ponúkajú výsledkovú listinu a fotografie z akcie. (Výsledková listina je v priloženom súbore pod fotogalériou)

PRACOVNÁ PONUKA - POMOCNÁ SILA V KUCHYNI

Prijmeme do pracovného pomeru pomocnú silu pre práce v kuchyni. Záujemcovia o túto pozíciu môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk.

Na Luciu (+ video)

Na sviatok sv. Lucie sme si pripomenuli zvyklosti, ktoré sa na tento sviatok prevádzali v domovoch našich prastarých materí. Pozrite si na krátkom videu výnimočnú atmosféru tohto tajomného večera. A nebojte sa!

Mikuláš 2016 U dobrého pastiera

Svätý Mikuláš ani tento rok nevynechal návštevu Čutkovskej doliny aby sa stretol s deťmi a rozsvietil zimnú výzdobu našich kolíb. Jeho návšteva dopadla na výbornú a my vám prinášame niekoľko prvých fotografií z akcie.

ČUTKOVSKÝ DVOR

Čutkovský dvor

Chyť a pusť

CHYŤ A PUSŤ! ZAČÍNAME 16. apríla 2017

PROJEKT S PODPOROU EU

PROJEKT S PODPOROU EU

Črpák Čutkova 2016

3. ročník amatérskeho futbalového turnaja : „ČRPÁK ČUTKOVA“, ktorý sa konal na multifunkčnom ihrisku v Čutkovskej doline pozná svojich víťazov. Z akcie prinášame niekoľko fotografií. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.

Takto sme v Richtárke začali

Náš prvý krok s nami prišlo osláviť mnoho našich priateľov. Vinšovali nám do budúcnosti všetko dobré a symbolickým prenesením nevesty cez prah domu sme začali písať samostatnú históriu koliby "Richtárka". Na fotografiách a na videu ponúkame pohľad na príjemnú atmosféru zo slávnostného otvorenia.

Čutkovský šlak 2016 (Video z akcie)

Pretekali sme. 9. júla 2016 v Čutkovskej doline pre malých i veľkých pripravilo OZ Černovský chotár s Kolibou u dobrého pastiera 4. ročník pretekov na horských bicykloch v Čutkovskom chotári. Akcia sa vydarila a v prílohe ponúkneme výsledky spolu s niekoľkými fotkami a krátkym motivačným videom. Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za bohatú účasť. Športu zdar!

JÁNSKE OHNE

Noc plná symbolov nesie pripomienku na štyri živly. Ako sme spomínali na túto dávnu tradíciu si pripomeňte spolu s nami vo fotografiách a na videu. Ďakujeme za vašu účasť a tešíme sa na opäť o rok.

Otvorené obidve koliby

Oznamujem našim návštevníkom, že cez víkend (piatok, sobota a nedeľa) bude otvorená aj Koliba u dobrého pastiera aj koliba Richtárka. Tešíme sa na spoločné stretnutie. (otváracie hodiny v článku)

Valaská hostina (Video z akcie v článku)

V Turíčnu nedeľu sme si u nás pripomenuli dávnu salašnícku tradíciu. Prinášame Vám fotografie aj video z akcie.

RICHTÁRKA JE OTVORENÁ !

Nová reštaurácia nesúca hrdý názov "Richtárka" je otvorená. Nech sa páči ďalej! Je otvorená od 10:00 do 22:00 každý deň. Inšpirujte sa niekoľkými fotografiami a presvedčte sa, či je aj v skutočnosti taká krásna. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Koliba u dobrého pastiera zažiarila udelenými hviezdami kvality

Po podrobenej hodnotiacej kontrole nášho zariadenia, zameranej na kvalitu ubytovacích a stravovacích služieb, sme získali prestížne ocenenie ,, Liptovská hviezda", ktoré udeľovala oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV. Dosiahnutý výsledok je tak pre nás povzbudením a radosťou, no zároveň aj veľkým záväzkom k snahe o neustále zlepšovanie kvality našich poskytovaných služieb.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2015 - 3. ročník pretekov na horských bicykloch

OZ Černovský chotár a Koliba u dobrého pastiera napísali 3. ročník pretekov na horských bicykloch po černovskom chotári so štartom a cieľom v Čutkovskej doline. Výsledky a niekoľko fotiek z akcie nájdete v článku.

BOL U NÁS MIKULÁŠ

Mikuláš v Čutkovskej doline bol aj tento rok. V sobotu 5.12.2015 sa stretol s deťmi a slávnostne rozsvietil zimnú výzdobu koliby. Už tradične priniesol sošku malého Ježiška do našej maštaľky. Za návštevu Čutkovskej doliny pekne ďakujeme a tešíme sa na stretnutie so sv. Mikulášom opäť o rok.

ČRPÁK ČUTKOVA 2015 - 20.6.2015

Črpák Čutkova 2015 pozná svojich víťazov. Druhý ročník tohto turnaja predstavil 6 mužstiev z Ružomberka (zoznam mužstiev v článku). Pozrite si ocenených a na budúci rok si túto akciu nenechajte ujsť.

JÁNSKE OHNE 2015 (foto a video)

V stredu 24.6.2015 sme v Čutkovskej doline pálili Jánske ohne. Kto prišiel, neľutoval.

Harmonogram akcií na rok 2017

Plánované akcie 2017

Známa neznáma Čutkovská dolina

Náučný chodník

Máje 2015 ( NOVÉ VIDEO )

V Čutkovskej doline stojí máj. V sobotu bolo síce chladnejšie ale bolo veselo. Ako to počas tejto akcie u nás vyzeralo si pozrite na fotografiách z akcie. Kto navštívil v toto popoludnie kolibu, určite neobanoval.

Valašky na prvú pašu

Vyrašila prvá trávička a naše prvé valašky (ovčie plemeno) vyšli na svoju prvú pašu pri Kolibe u dobrého pastiera. Je to jeden z prvých krokov našej novej koncepcie chovu hospodárskych zvierat a máme z toho radosť. Chceme sa o ňu s vami podeliť. (Video v článku)

3. ROČNÍK ČUTKOVSKÉHO ŠLAKU! (VIDEO Z AKCIE)

Je po preteku. Všetci zo štartovacej listiny dorazili do cieľa a hodnotili svoje výkony. Všetky výsledky si môžete pozrieť v prílohe tohto článku. Výhercom blahoželáme a všetkým ďakujem za účasť. Kto v sobotu navštívil Čutkovskú dolinu, určite neobanoval. Trošku z atmosféry športového dňa Vám prinášame na fotografiách.

Bol u nás kováč

Počas tohto víkendu ste mohli pri Kolibe u dobrého pastiera vidieť na živo pracovať umeleckého kováča. Pripomenuli sme si toto starodávne remeslo a videli sme výrobu umeleckých šperkov, podkovičiek a iných drobností zo železa. Ďakujeme mu za návštevu.

Bol u nás Mikuláš !

I tento rok navštívil Mikuláš Čutkovskú dolinu a pozdravil všetky deti. Priniesol sladkú drobnôstku a rozsvietil zimné ozdoby spolu so stromčekom. Pozrite sa ako to pri Kolibe u dobrého pastiera vyzeralo.

Pálili sme Jánske ohne - pozrite si video

Tradíciu pálenia Jánskych ohňov sme si pripomenuli v sobotu 28.6.2014 podvečer. Aká atmosféra panovala v Čutkovskej doline priblížime na fotografiách a v krátkom videu.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK JE ZDARNE ZA NAMI !

Druhý ročník pretekov na horských bicykloch Čutkovský šlak 2014 je ukončený. Všetci pretekári prešli so svojimi bicyklami cieľovou rovinkou a zaznamenali sme jednotlivé časy. Určili sme víťazov a rozdali sme ceny. Jednotlivé umiestnenia v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť na výsledných tabuľkách v prílohe.

OTVORILI SME IHRISKO !

Vedenie mesta spolu so zástupcami Mondi SCP a Liptovskej stavebnej spoločnosti slávnostným prestrihnutím červenej stuhy uviedlo do prevádzky nové multifunkčné ihrisko v Čutkovskej doline. Športový povrch prešiel prvým testom a 1. ročník turnaja "Čutkovský črpák" pozná svojich víťazov. Teraz ste na rade Vy. Príďte zelený povrch vyskúšať na vlastných nohách.

SADILI SME MÁJ!..... FOTO V ČLÁNKU!

V sobotu 3.5.2014 sme napriek zamračenému počasiu, zdarne zasadili svoj máj. Oplatilo sa a všetko vyšlo na výbornú. Prinášame fotografie pre ilustráciu dobrej nálady, ktorá panovala v celej Čutkovskej doline. Všetkým, ktorí nás prišli pozrieť srdečne ďakujeme.

TRI STUDNIČKY PO ÚPRAVE.

Tri krásavice v Čutkovskej doline!

Kríž (Doplnené o video)

Dňa 18.1.2014 postavila Koliba u dobrého pastiera nad areálom drevený kríž. Tento kríž vnímame ako symbol našej viery, filozofie spoločnosti a ako symbol našej vďaky za pomoc pri rozvoji Čutkovskej doliny. S pokorou uznávame, že niektoré riadenia ďaleko presahujú naše schopnosti a možnosti. Tento kríž nám to bude denne pripomínať.

Bola Čutkovská prť.

Prvý ročník Čutkovskej prte je úspešne za nami. Výhercom srdečne blahoželáme. Pozrite si kompletnú výsledková listinu a fotografie, ktoré priblížia atmosféru slnkom zaliateho preteku.

SADILI SME MÁJ ! Pozrite si video.

V sobotu 4.mája sme už štvrtý krát v Čutkovskej doline sadili máj. Hoc ešte deň pred akciou husto pršalo, v sobotu popoludní nádherne svietilo slnko a akcia prebehla podľa plánu. Ako to celé vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách. Z akcie sme pripravili video, ktoré si môžete pozrieť na odkaze priloženom v tomto článku.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2013 + VIDEO

Pretekali sme. Všetko je vyhodnotené a ukončené. Všetci sme do cieľa došli v zdraví, tak ostáva bilancovať. Ponúkame fotografie a samozrejme výslednú listinu preteku. Organizátori prisľúbili akciu zopakovať opäť o rok. Pre ilustráciu si pozrite krátke video o akcii z dielne nášho dvorného kameramana Štefana.

Fašiangová bursa

Fašiang bol v tomto roku krátky. Nie sme však o nič ukrátení. Dobrovoľníci z Černovej pripravili tradičnú bursu a svojou návštevou poctili aj Kolibu u dobrého pastiera. Spev, tanec, hudba a smiech vytvárali tak na krátku chvíľu pravú fašiangovú zábavu pre hostí i personál. Z návštevy prikladáme niekoľko fotiek a bursovníkom ďakujeme.

MIKULÁŠ 2012

Mikuláš v Kolibe u dobrého pastiera 2012

Stavanie májov 2012

Koliba u dobrého pastiera pokračuje v tradícii a už tretí krát sme sa stretli v Čutkovskej doline pri stavaní mája. Bolo čoho vypiť, zajesť i čo to vidieť.

"Čutkovský šlak", marec 2012

„Tam kde naši starí otcovia a staré matere v hlbokom snehu seno a drevo zvážali, berieme sa v pote tváre, by sme si na duchu i na tele v stopách starých krnačiek zdravia hojne dopriali.“

Sv. Mikuláš v Čutkovskej doline 2011

Sv. Mikuláš v Čutkovskej doline 2011

Stavanie májov 2011

Stavanie májov 2011

A veru bolo čo pozerať!

Drahí priatelia! Ak čítate tento príhovor, boli ste zvedaví, aké že to akcie, udiali sa v Kolibe u dobrého pastiera. Nuž a je sa veru čím pochváliť. Ešte máme len jeden rok a podaril sa nám husársky kúsok. V sobotu 1. Mája 2010 sme prilákali mnoho a mnoho ľudí do Prekrásnej Čutkovskej doliny ne popoludnie plné spevu, tanca, hodovania a oddychu. A veru bolo čo pozerať.

Viacúčelové ihrisko