Uzavretá spoločnosť v kolibe Richtárka

Milí hostia, zajtra t. j. 21.10.2017 je Koliba Richtárka z dôvodu uzavretej spoločnosti zatvorená. Radi Vás privítame v spodnej Kolibe u dobrého pastiera. Koliba Richtárka bude otvorená opäť v nedeľu ( 22.10.2017) Tešíme sa na Vašu návštevu.

Valaška - ovca ktorá zmenila Liptov

Prinášame Vám záznam z vysielania Slovenského rozhlasu. Zaujímavý rozhovor s p. Michalom Rybanským režisérom dokumentu Valaška-ovca ktorá zmenila Liptov.

SANITAČNÝ DEŇ

Dňa 23.10.2017 (Pondelok) prebieha v reštaurácií Richtárka sanitačný deň. Obslúžime Vás v spodnej Kolibe u dobrého pastiera. Richtárka bude pre Vás znovu otvorená v Utorok, 24.10.2017.

Richtárkina ponuka na jeseň

Milí hostia, pripravili sme si pre Vás jesenné špeciality. Ponúkame výborné kačacie hody, či firemné kapustnice. Objednávky prijímame na tel. čísle 0917 980 151, alebo mailom info@kolibaupastiera.sk Nechajte sa pozvať a hodujte s nami v kolibe Richtárka.

ZMENA OBEDOVÉHO MENU

Naše obedové menu prešlo pár zmenami. Od 1. 10.2017 Vám ponúkame nové, vylepšené denné menu. Čas podávania obedov sa nezmenil- 11:00-13:00. Veríme, že s novými zmenami budete spokojní.

ZMENA OTVÁRACEJ DOBY

Priatelia, naša reštaurácia Richtárka, je od 1.10.2017 otvorená denne od 10:00 do 21:00. Objednávky prijímame do 20:30. Tešíme sa na Vás.

Raňajky U dobrého pastiera

Milí priatelia, okrem Richtárky môžete navštíviť aj našu reštauráciu v Kolibe u dobrého pastiera a to každý deň od 8:00 - 10:00 kde pre Vás pripravujeme raňajkové dobroty. Či už si prídete vychutnať kávičku v tichom prostredí Čutkovskej doliny alebo naplniť bruško v útulnom interiéri Koliby, veľmi radi Vás privítame.

Futbalový turnaj „ o Črpák Čutkova“ .

Priatelia, už po štvrtý krát sme pre Vás v Čutkovskej doline na multifunkčnom ihrisku pripravili amatérsky futbalový turnaj „ o Črpak Čutkova“ . Všetky zápasy sú zdarne za nami a tu sú výsledky:

Pracovná ponuka

Prijmeme do pracovného pomeru POMOCNÚ SILU DO KUCHYNE. Záujemcovia o tieto pracovné pozície, môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk , tel. kontakt: 0917 980 151.

Pracovná ponuka

Pracovná ponuka Prijmeme do pracovného pomeru POMOCNÚ SILU DO KUCHYNE, KUCHÁRA/KU, ČAŠNÍKA/ČKU. Záujemcovia o tieto pracovné pozície, môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk , tel. kontakt: 0917 980 151.

JÁNSKE OHNE 2017 - VIDEO

Každý zo štyroch živlov má svoju moc. Nie sú dobrí, ani zlí. Len ich rovnováhou všetko funguje ako má. A túto skutočnosť sme si pripomenuli 24.6.2017 U dobrého pastiera. Pálili sme Jánske ohne!

Pracovná ponuka

Prijmeme do nášho kolektívu ČAŠNÍKA/ČAŠNÍČKU, PEKÁRA/KU, KUCHÁRA/KU. Záujemcovia o tieto pracovné pozície, môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk., tel. kontakt: 0917 980 151.

Valaská hostina (Video z akcie)

Sviatok Turíc na symbolickom salaši U dobrého pastiera sa podaril. Začali sme krátkou modlitbou pri kaplnke a potom sme navštívili symbolický salaš na lúke, kde pasieme naše ovečky. Z akcie prinášame niekoľko fotografií a krátke video.

PRACOVNÁ PONUKA - PEKÁR / PEKÁRKA

Prijmeme do nášho kolektívu PEKÁRKU s praxou do pekárne pečiva. V prípade záujmu o túto pracovnú pozíciu zašlite svoj životopis na info@kolibaupastiera.sk. Vybratých uchádzačov pozveme na osobný pohovor.

PRACOVNÁ PONUKA - KUCHÁR a POMOCNÝ KUCHÁR

Prijmeme do pracovného pomeru KUCHÁRA a POMOCNÉHO KUCHÁRA. Záujemcovia o tieto pozície môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk.

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN ! 10:00 - 22:00

Vážení hostia, otváracie hodiny reštauračných zariadení areálu u Dobrého pastiera počas letnej sezóny: Koliba Richtárka - otvorená denne od 10:00-22:00 hodiny. Koliba u dobrého pastiera ponúka denne raňajky v čase od 8:00 - 10:00, a v čase prázdnin je otvorená cez víkendy ( sobota, nedeľa od 12:00 - 18:00) Ďakujeme sa na Vašu návštevu a prajeme krásne leto plné slnečných dní a krásnych zážitkov.

Raňajky v Kolibe u dobrého pastiera

Milí hostia, od pondelka 13.3.2017 bude pre Vás raňajky pripravovať Koliba u dobrého pastiera. Práve tu si môžete čase od 8:00 do 10:00 hodiny vybrať z pestrej raňajkovej ponuky, či vychutnať si u nás rannú kávičku. Potom Vás radi privítame v Kolibe Richtárka. Je pre Vás otvorená od 10:00 - 21:00 hodiny. (Objednávky pre kuchyňu prijímame do 20:30 hodiny.) Tešíme sa na Vašu návštevu.

SADILI SME MÁJ

V nedeľu 30. apríla sme sadili v Čutkovskej doline máj. Tentokrát sme sa pridali ku akcii, ktorú zabezpečuje Černová a bude končiť práve u nás. Sadenie v Čutkove dopadlo na výbornú a my Vám prinášame z akcie niekoľko fotografií. Potešte sa s nami.

Prvá paša

V utorok 11.4.2017 sme prvý krát v tomto roku vypustili naše Valašky na pašu. Takýto deň bol v kalendári pastierov hrubo vyznačený a dlho sa naň pripravovali. Aj my sme pamätali! Pre priblíženie atmosféry ponúkame aspoň niekoľko fotografií.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2017 - VÝSLEDKY

Bol ŠLAK 2017. 4. ročník skialpinistického preteku Čutkovský šlak je zdarne za nami. Organizátori U dobrého pastiera a Černovský chotár OZ ponúkajú výsledkovú listinu a fotografie z akcie. (Výsledková listina je v priloženom súbore pod fotogalériou)

PRACOVNÁ PONUKA - POMOCNÁ SILA V KUCHYNI

Prijmeme do pracovného pomeru pomocnú silu pre práce v kuchyni. Záujemcovia o túto pozíciu môžu poslať svoje životopisy spolu so žiadosťou na adresu info@kolibaupastiera.sk.

Na Luciu (+ video)

Na sviatok sv. Lucie sme si pripomenuli zvyklosti, ktoré sa na tento sviatok prevádzali v domovoch našich prastarých materí. Pozrite si na krátkom videu výnimočnú atmosféru tohto tajomného večera. A nebojte sa!

Mikuláš 2016 U dobrého pastiera

Svätý Mikuláš ani tento rok nevynechal návštevu Čutkovskej doliny aby sa stretol s deťmi a rozsvietil zimnú výzdobu našich kolíb. Jeho návšteva dopadla na výbornú a my vám prinášame niekoľko prvých fotografií z akcie.

Harmonogram akcií na rok 2017

Plánované akcie 2017

PROJEKT S PODPOROU EU

PROJEKT S PODPOROU EU

Črpák Čutkova 2016

3. ročník amatérskeho futbalového turnaja : „ČRPÁK ČUTKOVA“, ktorý sa konal na multifunkčnom ihrisku v Čutkovskej doline pozná svojich víťazov. Z akcie prinášame niekoľko fotografií. Všetkým ďakujeme za účasť a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.

Takto sme v Richtárke začali

Náš prvý krok s nami prišlo osláviť mnoho našich priateľov. Vinšovali nám do budúcnosti všetko dobré a symbolickým prenesením nevesty cez prah domu sme začali písať samostatnú históriu koliby "Richtárka". Na fotografiách a na videu ponúkame pohľad na príjemnú atmosféru zo slávnostného otvorenia.

Čutkovský šlak 2016 (Video z akcie)

Pretekali sme. 9. júla 2016 v Čutkovskej doline pre malých i veľkých pripravilo OZ Černovský chotár s Kolibou u dobrého pastiera 4. ročník pretekov na horských bicykloch v Čutkovskom chotári. Akcia sa vydarila a v prílohe ponúkneme výsledky spolu s niekoľkými fotkami a krátkym motivačným videom. Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za bohatú účasť. Športu zdar!

JÁNSKE OHNE

Noc plná symbolov nesie pripomienku na štyri živly. Ako sme spomínali na túto dávnu tradíciu si pripomeňte spolu s nami vo fotografiách a na videu. Ďakujeme za vašu účasť a tešíme sa na opäť o rok.

Otvorené obidve koliby

Oznamujem našim návštevníkom, že cez víkend (piatok, sobota a nedeľa) bude otvorená aj Koliba u dobrého pastiera aj koliba Richtárka. Tešíme sa na spoločné stretnutie. (otváracie hodiny v článku)

RICHTÁRKA JE OTVORENÁ !

Nová reštaurácia nesúca hrdý názov "Richtárka" je otvorená. Nech sa páči ďalej! Je otvorená od 10:00 do 22:00 každý deň. Inšpirujte sa niekoľkými fotografiami a presvedčte sa, či je aj v skutočnosti taká krásna. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Valaská hostina (Video z akcie v článku)

V Turíčnu nedeľu sme si u nás pripomenuli dávnu salašnícku tradíciu. Prinášame Vám fotografie aj video z akcie.

Koliba u dobrého pastiera zažiarila udelenými hviezdami kvality

Po podrobenej hodnotiacej kontrole nášho zariadenia, zameranej na kvalitu ubytovacích a stravovacích služieb, sme získali prestížne ocenenie ,, Liptovská hviezda", ktoré udeľovala oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV. Dosiahnutý výsledok je tak pre nás povzbudením a radosťou, no zároveň aj veľkým záväzkom k snahe o neustále zlepšovanie kvality našich poskytovaných služieb.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2015 - 3. ročník pretekov na horských bicykloch

OZ Černovský chotár a Koliba u dobrého pastiera napísali 3. ročník pretekov na horských bicykloch po černovskom chotári so štartom a cieľom v Čutkovskej doline. Výsledky a niekoľko fotiek z akcie nájdete v článku.

BOL U NÁS MIKULÁŠ

Mikuláš v Čutkovskej doline bol aj tento rok. V sobotu 5.12.2015 sa stretol s deťmi a slávnostne rozsvietil zimnú výzdobu koliby. Už tradične priniesol sošku malého Ježiška do našej maštaľky. Za návštevu Čutkovskej doliny pekne ďakujeme a tešíme sa na stretnutie so sv. Mikulášom opäť o rok.

ČRPÁK ČUTKOVA 2015 - 20.6.2015

Črpák Čutkova 2015 pozná svojich víťazov. Druhý ročník tohto turnaja predstavil 6 mužstiev z Ružomberka (zoznam mužstiev v článku). Pozrite si ocenených a na budúci rok si túto akciu nenechajte ujsť.

JÁNSKE OHNE 2015 (foto a video)

V stredu 24.6.2015 sme v Čutkovskej doline pálili Jánske ohne. Kto prišiel, neľutoval.

Známa neznáma Čutkovská dolina

Náučný chodník

Máje 2015 ( NOVÉ VIDEO )

V Čutkovskej doline stojí máj. V sobotu bolo síce chladnejšie ale bolo veselo. Ako to počas tejto akcie u nás vyzeralo si pozrite na fotografiách z akcie. Kto navštívil v toto popoludnie kolibu, určite neobanoval.

Valašky na prvú pašu

Vyrašila prvá trávička a naše prvé valašky (ovčie plemeno) vyšli na svoju prvú pašu pri Kolibe u dobrého pastiera. Je to jeden z prvých krokov našej novej koncepcie chovu hospodárskych zvierat a máme z toho radosť. Chceme sa o ňu s vami podeliť. (Video v článku)

3. ROČNÍK ČUTKOVSKÉHO ŠLAKU! (VIDEO Z AKCIE)

Je po preteku. Všetci zo štartovacej listiny dorazili do cieľa a hodnotili svoje výkony. Všetky výsledky si môžete pozrieť v prílohe tohto článku. Výhercom blahoželáme a všetkým ďakujem za účasť. Kto v sobotu navštívil Čutkovskú dolinu, určite neobanoval. Trošku z atmosféry športového dňa Vám prinášame na fotografiách.

Bol u nás kováč

Počas tohto víkendu ste mohli pri Kolibe u dobrého pastiera vidieť na živo pracovať umeleckého kováča. Pripomenuli sme si toto starodávne remeslo a videli sme výrobu umeleckých šperkov, podkovičiek a iných drobností zo železa. Ďakujeme mu za návštevu.

Bol u nás Mikuláš !

I tento rok navštívil Mikuláš Čutkovskú dolinu a pozdravil všetky deti. Priniesol sladkú drobnôstku a rozsvietil zimné ozdoby spolu so stromčekom. Pozrite sa ako to pri Kolibe u dobrého pastiera vyzeralo.

Pálili sme Jánske ohne - pozrite si video

Tradíciu pálenia Jánskych ohňov sme si pripomenuli v sobotu 28.6.2014 podvečer. Aká atmosféra panovala v Čutkovskej doline priblížime na fotografiách a v krátkom videu.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK JE ZDARNE ZA NAMI !

Druhý ročník pretekov na horských bicykloch Čutkovský šlak 2014 je ukončený. Všetci pretekári prešli so svojimi bicyklami cieľovou rovinkou a zaznamenali sme jednotlivé časy. Určili sme víťazov a rozdali sme ceny. Jednotlivé umiestnenia v jednotlivých kategóriách si môžete pozrieť na výsledných tabuľkách v prílohe.

OTVORILI SME IHRISKO !

Vedenie mesta spolu so zástupcami Mondi SCP a Liptovskej stavebnej spoločnosti slávnostným prestrihnutím červenej stuhy uviedlo do prevádzky nové multifunkčné ihrisko v Čutkovskej doline. Športový povrch prešiel prvým testom a 1. ročník turnaja "Čutkovský črpák" pozná svojich víťazov. Teraz ste na rade Vy. Príďte zelený povrch vyskúšať na vlastných nohách.

SADILI SME MÁJ!..... FOTO V ČLÁNKU!

V sobotu 3.5.2014 sme napriek zamračenému počasiu, zdarne zasadili svoj máj. Oplatilo sa a všetko vyšlo na výbornú. Prinášame fotografie pre ilustráciu dobrej nálady, ktorá panovala v celej Čutkovskej doline. Všetkým, ktorí nás prišli pozrieť srdečne ďakujeme.

TRI STUDNIČKY PO ÚPRAVE.

Tri krásavice v Čutkovskej doline!

Kríž (Doplnené o video)

Dňa 18.1.2014 postavila Koliba u dobrého pastiera nad areálom drevený kríž. Tento kríž vnímame ako symbol našej viery, filozofie spoločnosti a ako symbol našej vďaky za pomoc pri rozvoji Čutkovskej doliny. S pokorou uznávame, že niektoré riadenia ďaleko presahujú naše schopnosti a možnosti. Tento kríž nám to bude denne pripomínať.

Bola Čutkovská prť.

Prvý ročník Čutkovskej prte je úspešne za nami. Výhercom srdečne blahoželáme. Pozrite si kompletnú výsledková listinu a fotografie, ktoré priblížia atmosféru slnkom zaliateho preteku.

SADILI SME MÁJ ! Pozrite si video.

V sobotu 4.mája sme už štvrtý krát v Čutkovskej doline sadili máj. Hoc ešte deň pred akciou husto pršalo, v sobotu popoludní nádherne svietilo slnko a akcia prebehla podľa plánu. Ako to celé vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách. Z akcie sme pripravili video, ktoré si môžete pozrieť na odkaze priloženom v tomto článku.

ČUTKOVSKÝ ŠLAK 2013 + VIDEO

Pretekali sme. Všetko je vyhodnotené a ukončené. Všetci sme do cieľa došli v zdraví, tak ostáva bilancovať. Ponúkame fotografie a samozrejme výslednú listinu preteku. Organizátori prisľúbili akciu zopakovať opäť o rok. Pre ilustráciu si pozrite krátke video o akcii z dielne nášho dvorného kameramana Štefana.

Fašiangová bursa

Fašiang bol v tomto roku krátky. Nie sme však o nič ukrátení. Dobrovoľníci z Černovej pripravili tradičnú bursu a svojou návštevou poctili aj Kolibu u dobrého pastiera. Spev, tanec, hudba a smiech vytvárali tak na krátku chvíľu pravú fašiangovú zábavu pre hostí i personál. Z návštevy prikladáme niekoľko fotiek a bursovníkom ďakujeme.

MIKULÁŠ 2012

Mikuláš v Kolibe u dobrého pastiera 2012

Stavanie májov 2012

Koliba u dobrého pastiera pokračuje v tradícii a už tretí krát sme sa stretli v Čutkovskej doline pri stavaní mája. Bolo čoho vypiť, zajesť i čo to vidieť.

"Čutkovský šlak", marec 2012

„Tam kde naši starí otcovia a staré matere v hlbokom snehu seno a drevo zvážali, berieme sa v pote tváre, by sme si na duchu i na tele v stopách starých krnačiek zdravia hojne dopriali.“

Sv. Mikuláš v Čutkovskej doline 2011

Sv. Mikuláš v Čutkovskej doline 2011

Stavanie májov 2011

Stavanie májov 2011

A veru bolo čo pozerať!

Drahí priatelia! Ak čítate tento príhovor, boli ste zvedaví, aké že to akcie, udiali sa v Kolibe u dobrého pastiera. Nuž a je sa veru čím pochváliť. Ešte máme len jeden rok a podaril sa nám husársky kúsok. V sobotu 1. Mája 2010 sme prilákali mnoho a mnoho ľudí do Prekrásnej Čutkovskej doliny ne popoludnie plné spevu, tanca, hodovania a oddychu. A veru bolo čo pozerať.

Viacúčelové ihrisko