Okolie

Liptov je jedným z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov cestovného ruchu na Slovensku nielen vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam, ale aj kultúrno-historickým pamiatkam, zachovanej ľudovej architektúre, či podzemným krásam. Nachádza sa v juhovýchodnej časti žilinského samosprávneho kraja v Liptovskej kotline a je obklopený najväčšími horami na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Tieto jedinečné horstvá so zaujímavými dolinami vytvárajú vynikajúce podmienky pre rozmanité druhy športov.

Izba č. 1

Ski Park

Moderné lyžiarske stredisko, ktoré leží nad mestom Ružomberok. Ponúka návštevníkom bohaté športové vyžitie, najmä počas zimnej sezóny.

Vzdialenosť od Koliby je 3,6 km, autom okolo 7 minút.
Izba č. 2

Thermal Park Bešeňová

V oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie ako napr. podvodné ležadlá po okrajoch bazénov, vodné trysky a iné.

Vzdialenosť je 15,7 km, autom okolo 23 minút.
Izba č. 3

Aquapark Tatralandia

Najväčší vodný park na Slovensku, ktorý ponúka 27 tobogánov, 11 bazénov a wellness sauny.

Vzdialenosť je 32,9 km, autom okolo 32 minút.
Izba č. 4

Lúčky Kúpele

Kúpeľná liečba tu patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a ženské choroby.

Vzdialenosť je 17,1 km, autom okolo 26 minút.
Izba č. 5

Jasná Nízke Tatry

Najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj snowpark dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznávačov freestyle.

Vzdialenosť je 33,7 km, autom okolo 47 minút.
Izba č. 6

Vlkolínec

Trvalo obývaná obec, v súčasnosti s 29 obyvateľmi v 18 domoch, z celkového počtu 55 domov. Vlkolínec bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ako unikátny krajinno-sídelno-architektonický komplex.

Vzdialenosť je 11,7 km, autom okolo 21 minút.

Viacúčelové ihrisko